Szkółka z medalami. Sukcesy młodych kolarzy z Kalisza

Dwa medale wywalczyli młodzi zawodnicy szkółki kolarskiej działającej przy Kaliskim Towarzystwie Kolarskim w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich. Impreza ta zakończyła torowy sezon w kraju.

Zmagania odbyły się na torze w Pruszkowie, a uczestniczyli w nich najmłodsi adepci szkółek kolarskich z całej Polski. Doskonale spisali się przedstawiciele tej kaliskiej, których szkoli trener Bartłomiej Kryszak. Jego podopieczni przywieźli nad Prosnę dwa medale, stanowiące nagrodę za ciężką pracę wykonywaną przez nich w ostatnich miesiącach.

– Zawody te były pożyteczne pod względem szkoleniowym i pozwoliły młodym kolarzom zdobyć kolejne doświadczenia. Pokazały one, jak nasza dotychczasowa praca przekłada się na wyniki sportowe, a także nad czym należy skupić się w dalszych przygotowaniach – oznajmił trener Bartłomiej Kryszak.

Wicemistrzem kraju w wyścigu punktowym klas czwartych został Wiktor Gałdyn, natomiast brązowy medal w wyścigu na dystansie 250 metrów ze startu lotnego klas szóstych zdobył Mateusz Olejnik. W sumie w czterech konkurencjach rozegrano 24 wyścigi, a wzięło w nich udział łącznie 109 zawodników. Organizatorami Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, ostatniej torowej imprezy w tym roku, były Polski Związek Kolarski oraz Wielkopolski Związek Kolarski.