Grom wyrwał trzy punkty. Pierwsza porażka Prosny ZDJĘCIA

Piłkarze kaliskiej Prosny doznali pierwszej tej wiosny porażki. W niedzielę na własnym boisku ulegli Gromowi Golina 2:3. Trochę pechowo, bo gola stracili w końcówce, gdy wydawało się, że to oni pokuszą się o zwycięskie trafienie.

Podopieczni Mateusza Żółtka i Przemysława Zająca zagrali ambitnie, ale nie ustrzegli się prostych błędów, zwłaszcza w defensywie. Wprawdzie dość szybko zdobyli gola za sprawą Tomasza Malinowskiego, ale jeszcze przed przerwą stracili dwie bramki i nie wykorzystali rzutu karnego (strzał "Maliny" obronił Krzysztof Antoniewicz). W szatni gospodarzy wrzało, ale to dobrze, bo na drugą połowę wyszli oni jeszcze bardziej zdeterminowani. Było to widać po ich poczynaniach. Długimi fragmentami rywale byli zamknięci w obrębie własnej połowy. Prosna nacierała i choć w 58 minucie minimalnie pomylił się Marcin Czajczyński, główkując tuż obok słupka, to pięć minut później był już skuteczny, pewnie egzekwując „jedenastkę” podyktowaną za faul na Michale Balcerzaku. Potem silnym, aczkolwiek niecelnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Jarczewski i gdy wydawało się, że zwycięski gol dla miejscowych jest tylko kwestią czasu, przyjezdni wykorzystali stały fragment gry, ponownie wychodząc na prowadzenie. Mimo że Adam Dwornik obronił uderzenie z rzutu wolnego, to przy dobitce Kamila Stasiaka był bezradny. Gracze z Goliny wyraźnie się rozochocili takim obrotem spraw i szukali kolejnych goli, jednak przy próbach strzeleckich Damiana Kaźmierczaka i Krzysztofa Gładczaka kapitalnie interweniował Dwornik.

Prosna jest ósma w tabeli grupy 1 A-klasy, a jej najbliższym rywalem będzie CKS Zbiersk. Ten mecz rozegrany zostanie 23 kwietnia na boisku przeciwnika.