Druga z rzędu porażka Prosny

Drugiej z rzędu porażki w grupie 1 A-klasy doznali piłkarze Prosny. W niedzielę nie sprostali oni na wyjeździe CKS-owi Zbiersk. Na cztery trafienia gospodarzy kaliszanie odpowiedzieli tylko jednym golem.

W tabeli kaliskiej A-klasy ekipa ze Zbierska plasuje się tuż za Prosną, więc należało oczekiwać wyrównanego spotkania. Tymczasem błędy, jakie kaliszanie popełnili w pierwszych trzech kwadransach, srogo się na nich zemściły i w zasadzie do przerwy było już po meczu. Gospodarze, prowadzeni przez grającego trenera Adama Zielińskiego, rozwiązali worek z bramkami w 21 minucie za sprawą gola Mateusza Pietrzaka. Chwilę później piłkę do własnej sieci niefortunnie skierował Dominik Lubka, a jeszcze przez zejściem obu ekip do szatni Adama Dwornika dwukrotnie pokonał Dawid Kubiak. W drugiej części meczu podopieczni Mateusza Żółtka i Przemysława Zająca ruszyli do odrabiania strat, ale stać ich było tylko na honorowe trafienie. Zanotował je Michał Balcerzak w 65 minucie.

Dla Prosny to druga z rzędu porażka. Kaliski zespół plasuje się w tabeli na dziewiątym miejscu. W najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 podejmie na boisku przy Łódzkiej niżej notowanego Sulimirczyka Sulmierzyce.