O krok od tie-breaka. Amber uległ Sobieskiemu ZDJĘCIA

Od porażki zmagania w turnieju finałowym o wejście do II ligi rozpoczęły siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. Sprawa awansu wciąż jest jednak otwarta. W sobotę kolejne turniejowe mecze.

Zawody, z których do II ligi awansuje tylko najlepsza drużyna, rozgrywane są w hali ZS nr 9 na Dobrzecu. Biorą w nich udział cztery ekipy. W piątek rozegrana została pierwsza seria spotkań. Na otwarcie rywalizacji siatkarki miejscowego Ambera zmierzyły się z Sobieskim Oława. Pierwszego seta wygrały gładko do 20. Wydawało się zatem, że rywalki nie sprawią im większych problemów. Rzeczywistość okazała się niestety zgoła odmienna. Kolejną partię, mimo że kaliszanki prowadziły w niej 18:15, przegrały 22:25. W trzeciej uległy przeciwniczkom do 17. Na podobne rozstrzygnięcie zanosiło się w czwartej odsłonie, w której siatkarki z Oławy miały pierwszego meczbola przy stanie 24:18. Podopieczne Daniela Przybylskiego i Olgi Owczynnikowej nie złożyły jednak broni i podjęły próbę odwrócenia losów rywalizacji. Wprowadzona na zagrywkę Klaudia Nowakowska nie schodziła z pola serwisowego przez kilka kolejnych akcji. W efekcie z meczbola dla Sobieskiego zrobił się setbol dla Ambera (25:24). Szansy na doprowadzenie do tie-breaka mistrzyniom III ligi wielkopolskiej nie udało się niestety wykorzystać. Oponentki zwyciężyły ostatecznie do 25, a w całym pojedynku 3:1.

W drugim piątkowym meczu MUKS Krótka Mysiadło pokonał w trzech setach CKiS Maraton Krzeszowice. I właśnie ta pierwsza ekipa zmierzy się w sobotę z „Amberkami”. Początek konfrontacji ok. godziny 13:00. Wcześniej, bo o 11:00, Sobieski zagra z Maratonem. Zakończenie turnieju w niedzielę.