Kaliski gol w piłkarskiej kadrze

Kacper Janiak zdobył bramkę dla reprezentacji Polski U-16 w towarzyskim meczu przeciwko rówieśnikom z Rumunii. Piłkarz rodem z Kalisza ustalił wynik czwartkowego spotkania na 1:1.

Janiak jest wychowankiem Kaliszanina, ale od kilku lat występuje w młodzieżowych zespołach Lecha Poznań (obecnie w drużynie juniorów młodszych). Jest też etatowym kadrowiczem. W czwartek wpisał się na listę strzelców w towarzyskiej potyczce reprezentacji Polski i Rumunii do lat 16. Bramkarza rywali pokonał w 54 minucie, ustalając rezultat na 1:1. Na boisku spędził pełne 80 minut.

Dwa dni wcześniej obie reprezentacje również stanęły naprzeciw siebie. Na boisku w Buftea lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. W tej grze kontrolnej Kacper Janiak pojawił się na murawie w drugiej połowie. Oba spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrał natomiast drugi z kaliszan Wiktor Pleśnierowicz, który w kadrze U16 pełni rolę kapitana.