Aktywni i ambitni

Przedstawiciele KTK Kalisz rywalizowali w czwartek o medale mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Wprawdzie do podium nieco im zabrakło, ale na trasie byli aktywni. O czołówkę znów ambitnie powalczyła Wiktoria Polak.

W wyścigu juniorek (82 km), podobnie jak podczas środowej „czasówki”, bezkonkurencyjna okazała się Marta Jaskulska z BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Mistrzyni Polski juniorek zaatakowała na pięć kilometrów przed metą i sięgnęła po kolejne złoto. Jako druga na kresce zameldowała się Klaudia Bielawska z Koźminianki, a trzecia była Oliwia Majewska z UKS Copernicus SMS Toruń. W ślad za grupą medalistek podążała Wiktoria Polak. Zawodniczka KTK Kalisz straciła do nich tylko sekundę, a sklasyfikowana została na 14. miejscu.

Sporo działo się w zmaganiach juniorów, którzy ścigali się na trasie liczącej 143,5 km. W pierwszej ucieczce uczestniczył Mateusz Kuczma z KTK, ale grupa została skasowana na 40 kilometrów przed finiszem. Potem podopieczny Krzysztofa Dąbrowskiego uczestniczył w kraksie i niestety nie ukończył wyścigu. Od peletonu zdołała się oderwać jeszcze jedna grupa i to w niej znaleźli się medaliści. Mistrzem kraju został Adam Kuś z MLKS Wieluń. Pozostali kolarze z Kalisza zajęli dalsze lokaty.