Kaliszanka pierwszą polską medalistką The World Games!

We Wrocławiu rozpoczęły się 10. Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017. Już pierwszego dnia zmagań nie zabrakło kaliskiego akcentu. Premierowy medal dla reprezentacji Polski w tej imprezie zdobyła bowiem Alicja Tchórz!

Była podopieczna trenera Macieja Siemianowskiego, trenująca od kilku lat w Juvenii Wrocław, jest czołową reprezentantką Polski w pływaniu. Okazuje się jednak, że doskonale sobie również radzi w sportowym ratownictwie wodnym. Udowodniła to podczas rozgrywanych we Wrocławiu igrzyskach sportów nieolimpijskich, czyli The World Games 2017. W piątek Alicja Tchórz została pierwszą polską medalistką tej imprezy.

Kaliszanka sięgnęła po srebro w rywalizacji na 200 m z przeszkodami. Lepsza od niej, o zaledwie 0,52 sekundy, była Włoszka Silvia Meschiari. W finale polska pływaczka długo płynęła na pierwszej pozycji i dopiero na ostatnim nawrocie została wyprzedzona przez późniejszą mistrzynię.

– Włoszka, która zdobyła złoty medal, jest dużo bardziej doświadczona na tym dystansie i zachowała więcej siły na ostatnich 100 metrach. No i potwierdza się, że ten basen przy Wejherowskiej jest naprawdę szybki. Mega się cieszę ze srebrnego medalu zdobytego podczas tak prestiżowej imprezy. To daje kopa, co mam nadzieję poniesie mnie na mistrzostwach świata w pływaniu w Budapeszcie, na które jadę już jutro – skomentowała Alicja Tchórz na łamach oficjalnej strony The World Games 2017.

We Wrocławiu kaliska pływaczka była ponadto czwarta w ratowaniu manekina na 100 m w płetwach oraz piąta w rywalizacji sztafet z przeszkodami 4×50 m. W startach indywidualnych ustanowiła nowe rekordy Polski seniorek.