Z 0:4 na 5:4. Prosna znów zwycięska

Nie lada wyczynem popisali się w piątek piłkarze kaliskiej Prosny. Mimo że przegrywali już 0:4, zdołali strzelić pięć bramek i zwyciężyć.

W piątek przygotowujący się do rozgrywek A-klasy kaliszanie zmierzyli się na boisku przy Łódzkiej z KS Opatówek (klasa okręgowa). Sparingowy mecz układał się początkowo po myśli gości, którzy po dwóch bramkach Mateusza Stefaniaka oraz po jednej Przemysława Króla i Jacka Kuświka pewnie zmierzali po zwycięstwo. Gospodarze walczyli jednak do samego końca o korzystny wynik. Jeszcze przed przerwą trafili do siatki rywali, a w drugiej połowie, zdecydowanie lepszej w ich wykonaniu od pierwszej, dołożyli cztery gole, wygrywając 5:4. Na listę strzelców wpisali się Jacek Gajewski (trzykrotnie) oraz Marcin Czajczyński i Mateusz Jarczewski.

To kolejna wygrana Prosny w trwającym okresie przygotowawczym. Wcześniej biało-czerwoni ograli LZS Godziesze (11:0), Koronę Pogoń Stawiszyn (4:1) i KS Kościelna Wieś (7:2). Ponadto ulegli Piastowi Czekanów 4:6, choć prowadzili 4:1.