Trenerski dwugłos po MKS – Vive

Tałant Dujszebajew jest przekonany, że z meczu na mecz ekipa MKS-u Kalisz będzie prezentowała się coraz lepiej. Z kolei Paweł Rusek nie ukrywa, że cele jego drużyny są zgoła odmienne od tych, jakie przyświecają PGE Vive Kielce. Oto, co jeszcze po inauguracyjnym spotkaniu PGNiG Superligi powiedzieli trenerzy obu zespołów.

Tałant Dujszebajew, trener PGE Vive Kielce

Muszę pogratulować Kaliszowi awansu do Superligi, to bardzo dobra wiadomość. Atmosfera sobotniego meczu była bardzo dobra. Gospodarze walczyli przez pierwsze 20-25 minut, ale my dysponujemy szerszą kadrą, możemy robić więcej rotacji i to było widać pod koniec meczu. Uważam jednak, że zespół z Kalisza jest dobrze przygotowany, tylko potrzebuje jeszcze czasu. Ma dobrego trenera, dobrych kibiców i oczywiście niezłych zawodników. Życzę mu, żeby z meczu na mecz grał coraz lepiej. Jestem pewny, że tak będzie

Paweł Rusek, trener MKS Kalisz

Dziękuję Tałantowi za lekcję, którą dzisiaj otrzymaliśmy od zespołu z Kielc. Jesteśmy na dwóch różnych biegunach. My mamy swoje cele, Kielce zupełnie inne. Jest to dla mnie zespół galaktyczny. Pierwsze 15-20 minut w naszym wykonaniu było niezłe. Zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Początek drugiej połowy również był dobry, ale kilkuminutowe przestoje były karane przez rywali bramkami. Kto liczył na nasze zwycięstwo, zawiódł się, ale uważam, że idziemy w dobrym kierunku i mamy duże szanse, żeby powalczyć w tej lidze z innymi zespołami. Jesteśmy beniaminkiem, mamy siedmiu nowych zawodników i potrzebujemy czasu, nawet kilku miesięcy, żeby taktyka, jaką wdrażamy, zafunkcjonowała