Pogrom na jubileusz. Piłkarze Prosny efektownie uczcili 95-lecie ZDJĘCIA

Piłkarze Prosny niemiłosiernie obijali słupki i poprzeczkę bramki Żaków Taczanów. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Obchody 95-lecia istnienia klubu zwieńczyli więc w najlepszy możliwy sposób.

Kaliszanie zaaplikowali rywalom sześć goli, ale równie dobrze ich dorobek mógł być dwucyfrowy. Na bramkę oponentów ruszyli od pierwszych sekund i to dosłownie. W efekcie przed upływem minuty meczu oddali już dwa strzały. Oba były niecelne, podobnie jak kilka kolejnych prób. Kaliszanom wyraźnie brakowało szczęścia pod bramką gości, którym często w sukurs szedł słupek bądź poprzeczka. W 5. minucie właśnie w słupek główkował Michał Balcerzak, w 18. zaś poprzeczkę obił Marcin Czajczyński, a dobitka Tomasza Malinowskiego wylądowała na... słupku. W końcu przyszło przełamanie. W 20. minucie worek z golami rozwiązał Czajczyński, który po wrzutce Jana Zająca popisał się celną główką. Asystent przy tym trafieniu sam wpisał się na listę strzelców w 30. minucie finalizując akcję Balcerzaka. Chwilę wcześniej w słupek przymierzył Karol Płotek. Przed przerwą wspomniany Zając zaliczył drugą asystę, wykładając futbolówkę Tomaszowi Malinowskiemu.

3:0 na półmetku było najniższym wymiarem kary dla ekipy z Taczanowa, która w pierwszych trzech kwadransach nie potrafiła oddać żadnego strzału w światło bramki. Kolejne gole dla Prosny były w tej sytuacji kwestią czasu. Licznik wzruszył w 56. minucie Płotek, który trafił z bliska po dograniu Kacpra Gieszczyńskiego. Dwie minuty później karnego za zagranie ręką przez jednego z rywali pewnie wykorzystał Marcin Czajczyński, który w 64. minucie skompletował hat-tricka, dokładając nogę po podaniu Jacka Gajewskiego. W końcówce okazje meli jeszcze Wojciech Żarnecki, Płotek i Gieszczyński, ale wynik już się nie zmienił.