Mocny początek. Siatkarki MKS-u pewnie ograły pierwszoligowca z Tarnowa

Siatkarki MKS-u wykonały pierwszy krok w kierunku awansu do kolejnej fazy Pucharu Polski. W piątek na inaugurację turnieju trzeciej rundy wstępnej kaliszanki w trzech setach ograły pierwszoligowca z Tarnowa.

Mecz dwóch drużyn z zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet okazał się jednostronnym widowiskiem. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego od początku miały ten pojedynek pod pełną kontrolą. Nawet gdy w trzecim secie traciły do rywalek pięć punktów, potrafiły wrócić na właściwy tor, odrobić stratę i pewnie zwyciężyć. Teraz z większą pewnością siebie i spokojem mogą podejść do kolejnych turniejowych potyczek.

Kaliszanki dobrze weszły w piątkowy mecz. W pierwszej partii konsekwentnie budowały przewagę, odjeżdżając rywalkom na 6:3, 13:6 i 17:9. Potem wprawdzie przytrafił im się krótki przestój, ale obyło się bez negatywnych konsekwencji, bo w polu serwisowym rewelacyjnie spisała się Justyna Andrzejczak. Tarnowianki zupełnie nie radziły sobie z odbiorem jej trudnych zagrywek i z 18:16 zrobiło się 24:16. Kropkę nad „i” w premierowej odsłonie postawiła Ewelina Janicka.

Drugi set tylko do stanu po 7 był wyrównany. Potem MKS odskoczył na 12:7 i utrzymując kilkupunktowy dystans zwyciężył do 20 po skutecznym zbiciu Kingi Dybek. Trzecią partię kaliski zespół wygrał do 22, ale tym razem został wystawiony na poważną próbę. Bo tak trzeba określić sytuację, kiedy przegrywał 8:13, a trenerzy wykorzystali już przysługujące im przerwy. Siatkarki z Kalisza odpowiednio jednak zareagowały i ze stanu 12:15 wyszły na 19:15. Dobrą zmianę dała Justyna Raczyńska, która punktowała na zagrywce, funkcjonował też kaliski blok. Pierwszą piłkę meczową pierwszoligowiec znad Prosny miał po przytomnej kiwce Katarzyny Wawrzyniak (24:19). Formalności dopełniła Natalia Sroka, kończąc atak z szóstej strefy.

W drugim piątkowym meczu siatkarki AZS-u Gliwice pokonały w trzech setach miejscowy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Z gospodyniami turnieju kaliszanki zagrają w sobotę. W niedzielę spotkają się natomiast z gliwiczankami.

***

MKS Kalisz – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Raczyńska

Tarnów: Szabo, Pytel, Głaz, Stachowicz, Pieczka, Sobczak oraz Filipowicz (l), Kaczyńska (l), Matyszczak, Świderska

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 0:3 (19:25, 21:35, 34:36)