Idą jak burza! Siatkarki MKS-u z kolejną pucharową wygraną

Siatkarki MKS-u wygrały drugi mecz podczas turnieju eliminacyjnego Pucharu Polski i są o krok od awansu do kolejnej rundy. W sobotę kaliszanki znów zwyciężyły w trzech setach. Tym razem odprawiły z kwitkiem gospodynie zmagań NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

W pucharowym turnieju podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego spisują się rewelacyjnie. W piątek gładko ograły Grupę Azoty PWSZ Tarnów 3:0, w sobotę natomiast w jeszcze bardziej przekonywający sposób uporały się z drugoligowcem z Nowego Dworu Mazowieckiego. Przed ostatnim dniem zmagań prowadzą w stawce i są na dobrej drodze do wywalczenia awansu do kolejnej rundy. W niedzielnej potyczce przeciwko drużynie z Gliwic w zasadzie wystarczy im ugrać jednego seta. Nie ma jednak wątpliwości, że kaliszanki będą chciały potwierdzić swoją dominację i zakończyć turniej kolejnym triumfem.

W sobotniej konfrontacji z NOSiR-em pierwszoligowiec z Kalisza przeważał praktycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Każdą odsłonę wygrywał wyraźnie. Tylko w drugiej miał drobne problemy, ale wybrnął z nich w iście mistrzowskim stylu. Bo tak należy ocenić wyczyn kaliszanek, które poczęstowały miejscową drużynę serią ośmiu punktów z rzędu w sytuacji, kiedy przegrywały różnicą dwóch oczek (11:13). Tę partię MKS wygrał do 16. Poprzednią natomiast do 17 po ataku Natalii Sroki z lewego skrzydła. W trzecim secie nie pozostawił miejscowym żadnych złudzeń, odjeżdżając na 20:11 i niedługo potem zwyciężając do 15. MVP spotkania została rozgrywająca kaliskiego zespołu Katarzyna Wawrzyniak.

Niedzielny mecz z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice, który w sobotę przegrał z drużyną z Tarnowa 1:3, rozpocznie się o 14:00.