Derbowa dominacja. KKS ograł Górnika ZDJĘCIA

KKS przeważał w starciu z Górnikiem Konin i zasłużenie wygrał 2:0. I pewnie zwyciężyłby wyżej, gdyby z większą precyzją kończył swoje sytuacje.

Podopieczni Piotra Morawskiego chcieli zagrać zdecydowanie lepiej niż w środę przeciwko rezerwom Lecha. Patrząc na ilość okazji bramkowych, jakie sobie stworzyli, po części im się to udało. Zbyt wiele było jednak niedokładności i nieskuteczności, by mówić o wyraźnej poprawie. Tym niemniej liczy się trzypunktowa zdobycz.

KKS prowadził po golu Roberta Tunkiewicza z 21. minuty. Pomocnik gospodarzy popisał się celnym uderzeniem z rzutu wolnego, zresztą nie po raz pierwszy w tym sezonie. I nie była to jego jedyna strzelecka próba w niedzielnym derby. W 26. minucie wymanewrował defensywę Górnika, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Z kolei w drugiej połowie piłka po jego uderzeniu z dystansu poszybowała nad poprzeczką.

Aktywny w ofensywie był też Łukasz Żegleń. W 67. minucie jego główkę wyłapał Dawid Kołodziejczak, ale pięć minut później nie dał on golkiperowi żadnych szans. W 77. minucie powinien podwyższyć wynik na 3:0. W bój z bramkarzem Górnika wypuścił go wtedy Rafał Jankowski, jednak nieczysto trafił w futbolówkę i ta znalazła się poza placem gry.

Dogodnych sytuacji nie wykorzystali ponadto Łukasz Grabowski, Stajko Stojczew i Błażej Ciesielski. Przyjezdni niewiele mieli do powiedzenia. W całym meczu tylko dwukrotnie postraszyli kaliską obronę. W 48. minucie pozostawiony bez opieki Sebastian Antas huknął z ostrego kąta, ale obok słupka, natomiast po godzinie gry uderzenie Piotra Radoszewskiego zatrzymał przed linią bramkową Marcin Lis. KKS zwyciężył zasłużenie, notując czwarty kolejny mecz bez porażki.