Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fundacja "Miłosierdzie" świętowała 25 lat działalności ZDJĘCIA

Jubileusz 25-lecia istnienia i działalności obchodzi Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu. Uroczyste podsumowanie ćwierćwiecza działalności odbyło się w miniony piątek w restauracji "Margo".
Fundacja "Miłosierdzie" świętowała 25 lat działalności ZDJĘCIA

W uroczystości wzięli udział podopieczni Fundacji, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej, kierownicy, wolontariusze i opiekunowie. Do świętowania zaproszono też osoby, które na co dzień wspierają działalność „Miłosierdzia”. Za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych część z nich otrzymała medale i wyróżnienia. Osobą szczególnie uhonorowaną została Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która odebrała medal „Za serce – sercem” oraz zaszczytną odznakę „Przyjaciel dziecka”, przyznaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu zarejestrowana została w 1992 roku. Od 2004 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Zarząd i Rada Nadzorcza pracują społecznie, nie zatrudniając etatowych pracowników. Od momentu powstania do chwili obecnej funkcję Prezesa Zarządu pełni Stanisław Bronz. Dziś Fundacja jest podmiotem prowadzącym 7 Warsztatów Terapii Zajęciowej. Są to placówki w Kaliszu, Przygodzicach z/s w Ostrowie Wlkp., Odolanowie, Ostrzeszowie, Doruchowie, Kuźnicy Grabowskiej i Pisarzowicach. W ośrodkach tych przebywa blisko 250 niepełnosprawnych osób z terenu województwa wielkopolskiego.

Z inicjatywy Fundacji odbyło się szereg konferencji, seminariów i szkoleń, również międzynarodowych, w których uczestniczyli przedstawiciele środowisk reprezentujących osoby niepełnosprawne oraz przedstawiciele władz ustawodawczych i samorządowych. Przez cały okres działalności Fundacja "Miłosierdzie" jest inicjatorem i realizatorem wielkoformatowych imprez dla osób niepełnosprawnych z terenu całego kraju oraz zagranicy. Są to: spartakiady sportowe, rajdy, imprezy edukacyjno-integracyjne, ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy plastyczne, wystawy – również w Sejmie i Senacie RP oraz siedzibach różnych ministerstw,  prezentacje i przeglądy. Każdorazowo uczestniczy w nich od trzystu do ponad tysiąca osób niepełnosprawnych, zarówno z  Województwa Wielkopolskiego, jak i z całego kraju. 14 czerwca 2003 roku., w obecności Prezydenta Miasta Kalisza Fundacja podpisała umowę o partnerstwie z dwoma organizacjami zagranicznymi. Współpraca ta trwa do dnia dzisiejszego, przynosząc obustronne korzyści. Organizacja została uhonorowana przez Prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Statuetką za aktywną i wszechstronną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Działacze organizacji aktywnie włączyli się również w walkę o zmianę nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, której wprowadzenie byłoby wysoce niekorzystne dla osób niepełnosprawnych, szczególnie dla tych biorących udział w terapii w Warsztatach Terapii Zajęciowej.
       
Dzięki realizacji zadań określonych w ramach ogłaszanych programów i konkursów, ponad 200 niepełnosprawnych osób zyskało nowe i poszerzyło dotychczasowe możliwości rehabilitacji i aktywizacji zawodowo – społecznej.

MIK, Mariusz Patysiak, fot. autor, org.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama