Medalowe żniwa Ziętek Team

Aż 13 medali wywalczyli reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz w Pucharze Polski kadetów i juniorów w kickboxingu w formule light contact, który odbył się w Węgrowie. W klasyfikacji drużynowej podopieczni Mariusza Ziętka uplasowali się na drugiej lokacie.

Krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyli kadeci starsi. W kategorii wagowej do 69 kg triumfował Norbert Kusz, który został wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Puchar powędrował również do Adriana Sędereckiego (kat. do 57 kg). Srebrne medale w tej grupie wiekowej wywalczyli Sebastian Kusz (kat. +69 kg) i Kacper Ziętek (kat. do 42 kg), a brązowy Julia Kabzińska (kat. do 50 kg). Poza podium uplasowali się Karol Matysiak (kat. do 57 kg) i Zuzanna Nowakowska (kat. do 55 kg).

W rywalizacji kadetów młodszych na konto KS Ziętek Team również trafiło pięć krążków. Drugie lokaty zajęli Mateusz Pędziwiatr (kat. do 32 kg) i Bartosz Biedała (kat. do 42 kg), a trzecie Łucja Błaszkowska (kat. do 32 kg) oraz Kacper Synoradzki i Anastazja Żal (oboje kat. do 37 kg). Mimo ambitnej postawy poza czołową trójką w kategorii +47 kg znalazł się Olaf Pera.

Dorobek medalowy kaliskiego klubu uzupełniły juniorki. Aleksandra Trawczyńska (60 kg), Weronika Bartczak (65 kg) i Weronika Stochniałek (+70kg) cieszyły się ze srebra. Nad całą utalentowaną młodzieżą opiekę na macie jak i poza nią sprawowali Mariusz Ziętek, Bartosz Gromada, Robert Mróz i Marek Mazur.

– Dzięki tylu medalom zajęliśmy drugie miejsce w klasyfikacji wszystkich klubów startujących w Pucharze Polski – cieszy się trener Mariusz Ziętek. – Na pierwszym uplasował się klub X Fight Piaseczno, a na trzecim Beskid Dragon Bielsko-Biała – dodaje szkoleniowiec.