Gol w debiucie. Prosna spędzi zimę na podium

W zaległym meczu 8. kolejki kaliskiej A-klasy piłkarze Prosny ograli przy Łódzkiej ekipę Szczytu Szczytniki 4:1. Rundę jesienną zakończyli na trzecim miejscu.

Do przerwy podopieczni Przemysława Zająca i Mateusza Żółtka prowadzili po golu Rafała Glapy. W ostatnich trzech kwadransach dołożyli jeszcze trzy bramki. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Karol Płotek, a w 78. minucie do siatki rywali trafił 16-letni debiutant w szeregach gospodarzy Bolesław Kamiński. Przyjezdni odpowiedzieli w końcówce golem Igora Sowińskiego.

Kaliski zespół zakończył rundę jesienną w grupie 1 A-klasy na trzecim miejscu z bilansem siedmiu zwycięstw i trzech porażek. Do lidera ze Zbierska traci dziewięć punktów, zaś do drugiej w zestawieniu drużyny z Cielczy sześć oczek. Kaliszanie rozegrali jednak o jeden mecz mniej od tych ekip. Zaległe starcie w Pieruszycach odbędzie się wiosną.