Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozmawiali o cyberprzemocy

Cyberprzemoc to zjawisko dotykające najczęściej młodzieży. I niestety często też młodzi ludzie są autorami szykan pojawiających się w wirtualnym świecie. Dlatego o tym, jak się bronić przed cyberprzemocą i jakie mogą być jej skutki uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie rozmawiali z mł. asp. Monika Lis-Rybarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.
Rozmawiali o cyberprzemocy

Spotkanie, które przebiegało pod hasłem  „Zjawisko cyberprzemocy wśród młodzieży i odpowiedzialność karna” miało za zadanie uświadomić podopiecznym centrum, czym jest taka forma przemocy i z jakimi konsekwencjami trzeba się liczyć, gdy się ją stosuje. - Poprzez takie spotkania z policją, które odbywają się w naszym Centrum regularnie, chcemy uczulić naszą młodzież na to, że prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie z innych osób z wykorzystaniem internetu i telefonów komórkowych, to zachowania nie tylko niemoralne, ale wręcz karalne. Z drugiej strony zależy nam też na tym, aby ktoś, kto padł ofiarą takiego zachowania nie bał się i opowiedział nam o swoim problemie. Jesteśmy od tego, aby zapobiegać takim sytuacjom - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Karalne, ale też mogące doprowadzić do tragicznych skutków. Bardzo często ofiary nękania na portalach społecznościowych lub przez smsy lub maile popadają w depresję. Zdarzają się też samobójstwa. Dlatego mł.asp. Monika Lis-Rybarczyk uczulała wszystkich przestrzegania podstawowych zasad funkcjonowania w wirtualnym świecie i radziła, w jaki sposób uporać się z problemem agresji w sieci. Mówiła również o tym, jak cienka jest granica pomiędzy żartami a cyberprzemocą  i jakie kary grożą m.in. za obrażanie i nękanie innych.

AW, CKU OHP w Pleszewie 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama