Rewelacyjna Ala! Kaliszanka wicemistrzynią Europy!

Alicja Tchórz zdobyła w sobotę srebrny medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie, które odbywają się w Kopenhadze. Po cenną zdobycz kaliszanka sięgnęła w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym, ustępując jedynie utytułowanej Węgierce Katince Hosszu.

To był znakomity wyścig w wykonaniu kaliskiej pływaczki. Wychowanka trenera Macieja Siemianowskiego, trenująca obecnie w Juvenii Wrocław, mocno dała się we znaki Węgierce Katince Hosszu. Jako jedyna utrzymała tempo jednej z największych gwiazd światowego pływania. Ostatecznie uplasowała się tuż za nią, ale nieznacznie, bo o zaledwie 0,14 sekundy. Czas 26.09, jaki uzyskała kaliszanka, jest jej nowym rekordem życiowym. Podium uzupełniła Holenderka Maaike De Waard, która do wicemistrzyni Europy straciła 0,31 sekundy.

W sobotnie popołudnie Alicja Tchórz popłynęła także w finale na 200 m stylem zmiennym. W tej konkurencji uplasowała się na siódmej lokacie z czasem 2:12.39. Siódma była też w czwartek na 100 m grzbietem. Ponadto wraz z koleżankami i kolegami z kadry – Krzysztofem Tokarskim, Aleksandrą Urbańczyk i Konradem Czerniakiem – zajęła szóste miejsce w sztafecie mieszanej 4x50 stylem zmiennym.

W stolicy Danii rywalizował również Bartosz Piszczorowicz. Swoje starty w tej imprezie kaliszanin zakończył na eliminacjach.