Juniorki w Puszczykowie, juniorzy w Poznaniu. Amber walczy o medale

W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną turnieje finałowe siatkarskich mistrzostw Wielkopolskie w kategorii juniorek i juniorów. W obu wystąpią reprezentanci VII LO SMS Amber Kalisz.

Podopieczne Daniela Przybylskiego od kilku lat nie schodzą z wojewódzkiego podium. W zeszłym roku stanęły na jego najwyższym stopniu, stąd do tegorocznej rywalizacji przystąpią jako obrończynie tytułu mistrzowskiego. Przez eliminacje kaliszanki przeszły jak burza, wygrywając wszystkie mecze i nie tracąc seta. Wysoką formę potwierdziły też w rozgrywkach III ligi. W Puszczykowie, gdzie odbędzie się turniej finałowy, będą bez wątpienia faworytkami do najwyższych laurów. Ale rywalki z pewnością tanio nie sprzedają skóry. PTPS Piła też nie stracił w tym sezonie seta, Energetyk Poznań tylko jednego, ale rywalizował w grupie ze stałym bywalcem finałów UKS ZSMS Poznań, który w tym roku dostał się do najlepszej czwórki poprzez baraże. Stawka jest więc mocna i właściwie każdy z każdym może coś ugrać. Start turnieju w sobotę o 16:00.

Do Poznania pojadą natomiast juniorzy VII LO SMS Amber. Gospodarzem zawodów będzie Energetyk, który o awans do finału musiał walczyć w barażach. Kaliszanie natomiast wygrali swoją grupę, ale mocno dali im się we znaki siatkarze z Piły (Joker II) i Ostrowa Wlkp. (Salos). W finałowej stawce znalazły się też drużyny Kangura Nowy Tomyśl i UKS SMS Joker Piła. Ta ostatnia ekipa uchodzi za faworyta, ale podobnie jak w przypadku juniorek nie ma w turnieju zespołu, który znajdowałby się poza zasięgiem pozostałych finalistów. Rywalizacja w hali przy Chwiałkowskiego w Poznaniu ruszy w sobotę o 17:30.