Zwycięskie przewagi. Siatkarki Ambera zaczęły marsz po złoto

Świetny początek turnieju finałowego mistrzostw Wielkopolski juniorek w wykonaniu siatkarek VII LO SMS Amber. Na otwarcie zmagań kaliszanki pokonały w trzech setach gospodarza zawodów, UKS ZSMS Poznań. Decydujące o końcowej klasyfikacji mecze odbędą się w niedzielę.

Turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski juniorek rozgrywany jest w Puszczykowie. Pierwsze mecze odbyły się w sobotę. Siatkarki Ambera, które bronią tytułu mistrzowskiego, zmierzyły się z UKS ZSMS Poznań, który formalnie jest gospodarzem imprezy. Poznanianki, które do finału dostały się poprzez baraże, zmusiły niepokonaną w tym sezonie kaliską drużynę do sporego wysiłku. Ale recepty na ogranie świetnie dysponowanych podopiecznych Daniela Przybylskiego nie znalazły. W końcówkach poszczególnych partii kaliszanki zachowały chłodne głowy i zwyciężając na przewagi pokonały miejscową ekipę 3:0.

W drugim sobotnim spotkaniu Energetyk Poznań pokonał 3:0 Eneę PTPS Piła. W niedzielę drugi i zarazem ostatni dzień zawodów. O 12:00 Amber zagra z Energetykiem, a o 18:00 z PTPS-em.