Złota drużyna. Siatkarki Ambera mistrzyniami III ligi!

Ugrany set na parkiecie w Poznaniu w zupełności wystarczył siatkarkom VII LO SMS Amber Kalisz do tego, aby obronić tytuł mistrzyń III ligi wielkopolskiej. We wtorek podopieczne Daniela Przybylskiego przegrały wprawdzie z Energetykiem 1:3, ale wcześniej pokonały go u siebie 3:0 i to one mogły cieszyć się ze złotych medali.

Do obrony mistrzowskiego trofeum kaliszanki istotnie przybliżyły się w sobotę. Wówczas we własnej hali nie dały żadnych szans poznaniankom, wygrywając z nimi w trzech setach. W rewanżu wystarczyło im zatem ugrać jedną partię, by cieszyć się z mistrzostwa. Cel ten zrealizowały w drugiej odsłonie wtorkowego boju, w której zwyciężyły 25:19. Cały mecz przegrały wprawdzie 1:3, ale nie miało to żadnego znaczenia dla losów finałowej rywalizacji.

Wkrótce złota drużyna z Kalisza powalczy o wejście do drugiej ligi. Jako mistrzynie Wielkopolski podopieczne Daniela Przybylskiego mają ten komfort, że będą organizatorkami turnieju półfinałowego, który rozegrany zostanie w dniach 27-29 kwietnia. O dwa miejsca premiowane awansem do zmagań finałowych kaliszanki zagrają z mistrzyniami województwa kujawsko-pomorskiego, a także drugimi zespołami z zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Michał Sobczak, fot. MUKS Amber Kalisz

***

Enea Energetyk Poznań – VII LO SMS Amber Kalisz 3:1 (25:22, 19:25, 29:27, 25:18)

Amber: Olga Nowakowska, Marta Maciejewska, Martyna Felińska, Magda Lachman, Nicola Osiewała, Klaudia Nowakowska, Marcelina Basińska, Natalia Stec, Agata Olejniczak, Gaja Skalska, Wiktoria Mazur, Patrycja Rykała, Katarzyna Bojko (l), Paulina Borgiasz (l)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Ambera.