Medale od Salety. Kickbokserskie sukcesy kaliszan ZDJĘCIA

Na zakończenie trzydniowego święta kickboxingu w Kaliszu o medale mistrzostw Polski w full contact rywalizowali juniorzy starsi. Świetnie spisali się kaliszanie, zwłaszcza Weronika Walczak z Prosny, która wywalczyła złoto. W klasyfikacji punktowej zwyciężył natomiast KS Ziętek Team. Niedzielnym finałom przyglądał się Przemysław Saleta, który dekorował też zwycięzców.

Zmagania najlepszych w kraju specjalistów w kickbokerskiej formule full contact toczyły się w hali OSRiR-u przez trzy dni. Dwa pierwsze to rywalizacja seniorów i juniorów młodszych (więcej TUTAJ), trzeci zaś należał do juniorów starszych. W sumie na ringu w hali przy Łódzkiej zaprezentowało się ponad 200 zawodniczek i zawodników.

Mistrzynią Polski juniorek starszych w wadze do 70 kg została Weronika Walczak z kaliskiej Prosny, która pokonała w finale przez TKO w drugiej rundzie Kamilę Duszę (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport). Jej klubowi koledzy trenowani przez Konrada Parata i Tomasza Bezena również zawiesili na swoich szyjach medale. Po srebro sięgnął Christian Kurzaj (kat. do 91 kg), a po brąz Miłosz Grabowski (kat. do 75 kg).

Świetnie spisali się też reprezentanci KS Ziętek Team. Złoto trafiło do Beniamina Jamroziaka (kat. +91 kg), srebrne krążki wywalczyły natomiast Gabriela Bartczak (kat. do 52 kg) i Julia Majer (kat. +70 kg). W tej ostatniej kategorii na trzecim stopniu podium stanęła Weronika Stochniałek. Brązowe krążki zdobyli także Filip Topolski i Mateusz Biernat.

Za najlepszą juniorkę starszą mistrzostw organizatorzy uznali Aleksandrę Mądraszewską (Champion Gdańsk). Z tytułu najlepszego juniora starszego cieszył się natomiast Patryk Możdżyński (KKS Sporty Walki Poznań).

Najlepszym klubem trzydniowej imprezy został KS Ziętek Team. Podopieczni Mariusza Ziętka zebrali łącznie 34 punkty, wyprzedzając o zaledwie jedno oczko ekipę z Poznania. Wysokie miejsce zajął LZS Poprawa Siedlików. Współpracujący z Prosną podopieczni Radosława Radomskiego wywalczyli w niedzielę cztery medale.

Niedzielnym finałom bacznie przyglądał się Przemysław Saleta. Były mistrz świata w kickboxingu i mistrz Europy w boksie był gościem specjalnym krajowego czempionatu. W Kaliszu chętnie fotografował się z kibicami, zawodnikami i trenerami, dekorował także medalistów, m.in. wspomnianą Weronikę Walczak.

***

Wyniki Mistrzostw Polski juniorów starszych w full contact – kategorie z udziałem kaliszan