Derbowy triumf. KKS wygrał w Koninie

24 minuty – zaledwie tyle czasu potrzebowali piłkarze KKS-u, aby rozstrzygnąć derbowy pojedynek z Górnikiem Konin. Gole Rafała Jankowskiego i Roberta Tunkiewicza pozwoliły wrócić ich drużynie na piąte miejsce w tabeli grupy 2 trzeciej ligi.

Wtorkowy mecz w Koninie nie mógł się lepiej ułożyć dla kaliszan. Podopieczni Piotra Morawskiego błyskawicznie wyprowadzili dwa ciosy, po których gospodarze nie byli w stanie się podnieść. – Chcieliśmy się zrehabilitować za porażkę sprzed roku i to nam się udało. Byliśmy naprawdę zmobilizowani i zdeterminowani od samego początku – mówił po spotkaniu szkoleniowiec „trójkolorowych”.

Jego piłkarze objęli prowadzenie w 12. minucie. Wówczas wymierną korzyść przyniósł wysoki pressing na połowie przeciwnika, który skutkował odbiorem futbolówki i dograniem jej w pole karne. Tam Tomasz Kowalski bez wahania zagrał na głowę Rafała Jankowskiego, który zdobył swojego ósmego gola w tym sezonie.

Po upływie kolejnych 12. minut było już 2:0. Fatalny błąd popełnił wtedy bramkarz Górnika Dominik Kąkolewski, który wyekspediował piłkę wprost pod nogi Roberta Tunkiewicza. Pomocnik KKS-u długo się nie zastanawiał i natychmiast huknął z prawie 40 metrów w stronę pustej bramki. Uczynił to na tyle precyzyjnie, że golkiper z Konina nie miał żadnych szans na naprawienie swojej pomyłki.

– Mecz się ułożył dla nas bardzo dobrze, potem mogliśmy podwyższyć i szybciej zamknąć to spotkanie. W drugiej połowie sytuacji nie brakowało z obu stron, ale dowieźliśmy korzystny wynik do końca. To ważne zwycięstwo dla nas i naszych kibiców, którzy ten mecz traktują specjalnie – ocenił Piotr Morawski.

Dla KKS-u było to czternaste zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki kolejnym trzem punktom kaliski zespół wrócił na piąte miejsce w tabeli grupy 2 trzeciej ligi. W najbliższą sobotę na stadionie przy Łódzkiej podejmie Wdę Świecie.

Michał Sobczak, fot. dzięki uprzejmości LM.pl/Bartosz Skonieczny (więcej zdjęć TUTAJ)