Prosna uratowała punkt. W niedzielę ważny mecz

Mecz w Błaszkach ze Szczytem Szczytniki okazał się dla piłkarzy Prosny trudną przeprawą. Kaliszanie dwukrotnie odrabiali straty i ostatecznie przywieźli punkt. W niedzielę czeka ich spotkanie, które może przybliżyć podopiecznych trenerów Zająca i Żółtka do gry w klasie okręgowej.

Niżej notowani w rozgrywkach A-klasy rywale dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą trafień Igora Sowińskiego. W przypadku pierwszego gola podopieczni Przemysława Zająca i Mateusza Żółtka odpowiedzieli po pięciu minutach, gdy swoją premierową bramkę w tym sezonie zdobył młody stoper kaliskiego teamu Krystian Pawelec. Skuteczna reakcja na drugie trafienie nastąpiła w 80. minucie. Punkt biało-czerwonym uratował Karol Płotek.

Kaliszanie nadal okupują trzecią lokatę, ale depcze im po piętach WKS Witaszyce. Z tym właśnie zespołem zmierzą się już w najbliższą niedzielę na boisku przy ulicy Łódzkiej. Jeżeli z grupy 1 A-klasy awans do okręgówki wywalczą trzy czołowe drużyny, to wynik niedzielnej potyczki będzie w tym kontekście niezwykle istotny. Początek pojedynku o godzinie 11:00.