KKS poległ w Środzie

Osłabiony kadrowo KKS nie sprostał Polonii Środa Wielkopolska, przegrywając w zaległym meczu aż 0:4. W tabeli grupy 2 trzeciej ligi kaliski zespół spadł na szóste miejsce.

Z różnych względów trener Piotr Morawski miał ograniczone pole manewru i nie skorzystał z kilku podstawowych zawodników, na czele z Rafałem Jankowskim, Robertem Tunkiewiczem i Łukaszem Żegleniem, którzy obserwowali zmagania z ławki rezerwowych. Brak głównych żądeł „trójkolorowych” odbił się niestety na grze kaliskiej drużyny. Na boisku w Środzie Wielkopolskiej listę strzelców podpisywali wyłącznie gospodarze.

Już do przerwy było 3:0 dla Polonii. Wynik w 20. minucie otworzył Alain Ngamayama, okazując się najsprytniejszym po centrze z rogu. Nieco później celną główką popisał się Igor Jurga. Przy obu bramkach asystował Damian Buczma. Błędy przy stałym fragmencie gry kosztowały przyjezdnych również utratę trzeciego gola. Tuż przed przerwą prowadzenie miejscowych podwyższył Krzysztof Bartoszak. W 54. minucie napastnik Polonii ustalił wynik na 4:0, pewnie mierząc z dystansu. KKS nie zdołał odpowiedzieć, choć do końca starał się choćby o honorowe trafienie.

Dotkliwa porażka nie pozostała bez wpływu na sytuację kaliskiej drużyny w tabeli grupy 2 trzeciej ligi. Zaległości odrabiały też w środę rezerwy Lecha Poznań, które pokonały 3:0 Sokoła Kleczew i wskoczyły na czwartą lokatę, spychając przy okazji KKS na pozycję numer sześć. W najbliższą sobotę ekipa trenera Morawskiego spróbuje poprawić humory, nie tylko swoje, ale też kibiców. Okazją ku temu będzie domowa potyczka z Wierzycą Pelplin.

Michał Sobczak, fot. instagram.com/polonia_sroda_wlkp, Karina Zachara

***

Polonia Środa Wlkp. – KKS Kalisz 4:0 (3:0)
Alain Ngamayama 20, Igor Jurga 31, Krzysztof Bartoszak 41, 54

Żółte kartki: Jurga, Łopatka (Polonia) oraz Łepski, Owczarek (KKS)

Sędziowali: Dawid Maciejewski oraz Adam Szuda (obaj Poznań) i Kamil Danielczyk (Plewiska)
Widzów: 150

Polonia: Szymański – Henriquez, Buczma, Jurga (62 Gajda), Gwit (62 Łopatka), Ngamayama, Skrobosiński, Molewski, Białożyt, Bartoszak (74 Solarek), Pawlak (60 Roszak)

KKS: Osuch – Palat, Gawlik, Lis, Łepski – Ciesielski, Domagalski, Owczarek (60 Kieliba), Kowalski, Nnamani – Matuszewski (55 Staszak)