Prosna niepokonana od siedmiu spotkań

Trwa dobra passa piłkarzy Prosny Kalisz. W niedzielę podopieczni Przemysława Zająca i Mateusza Żółtka pokonali na wyjeździe Grom Golina 3:1. Kaliszanie są niepokonani w A-klasie od siedmiu potyczek.

Przyjezdni objęli prowadzenie w 33. minucie po strzale Tomasza Malinowskiego. Kilka chwil później rywale wyrównali, gdy do siatki trafił Miłosz Wachowiak. W drugiej połowie kaliszanie nie pozostawili gospodarzom żadnych złudzeń. Gole Michała Balcerzaka i Jana Zająca zapewniły im drugie z rzędu zwycięstwo w wymiarze 3:1. Był to zarazem siódmy kolejny mecz Prosny bez porażki.

Kaliszanie są już pewni co najmniej trzeciego miejsca w grupie 1 A-klasy. Po niedzielnej wygranej zmniejszyli dystans do wicelidera ze Zbierska do trzech punktów. Najbliższe spotkanie rozegrają w czwartek. O 10:00 zmierzą się w Pieruszycach z tamtejszymi Gladiatorami.