Kasia w finałach i z kwalifikacją do igrzysk!

Świetnie w pierwszym dniu odbywających się w Belgradzie mistrzostw Europy w sprincie kajakowym spisała się Katarzyna Kołodziejczyk. W dwóch konkurencjach – K2 500 metrów i K4 500 metrów – kaliszanka wspólnie z koleżankami z kadry wywalczyła kwalifikacje do finałów i przyszłorocznych Igrzysk Europejskich!

W dwójce na 500 metrów Katarzyna Kołodziejczyk i Justyna Iskrzycka popłynęły rewelacyjnie. Podopieczne Tomasza Kryka wygrały swój bieg eliminacyjny (1:47.591), popisując się znakomitym finiszem i wyprzedzając o niespełna dwie dziesiąte sekundy ekipy z Rosji i Francji. Polki awansowały do finału A (niedziela, godz. 11:34) i jednocześnie zagwarantowały swojej reprezentacji prawo startu w tej konkurencji w przyszłorocznych II Igrzyskach Europejskich.

Na tym samym dystansie, tyle że w czwórce, team w składzie Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska, Karolina Naja i Dominika Włodarczyk ukończył swój wyścig eliminacyjny na drugiej lokacie (1:35.867), tracąc nieco ponad sekundę do osady z Białorusi. Tak jak w przypadku dwójki, polskie kadrowiczki z K4 wywalczyły bezpośredni awans do finału A i zarazem kwalifikację na najbliższe Igrzyska Europejskie.

W sobotę drugi dzień zmagań. O 10:45 odbędzie się finał K4 500 m z udziałem Katarzyny Kołodziejczyk. O 14:10 eliminacje w K1 200 m rozpocznie Marta Walczykiewicz. Na 15:40 zaplanowano z kolei wyścig eliminacyjny w K2 200 m, w którym Katarzyna Kołodziejczyk popłynie w duecie z Dominiką Włodarczyk.