Zawodniczki KTK czwarte w Europie

Wiktoria Polak i Julia Kowalska z KTK Kalisz z powodzeniem rywalizowały w mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców w kolarstwie torowym. W szwajcarskim Aigle były o krok od wywalczenia medalu. W wyścigu drużynowym na dochodzenie zajęły ostatecznie czwarte miejsce.

W zmaganiach na dystansie 4000 metrów biało-czerwone rywalizowały w składzie Wiktoria Polak, Julia Kowalska, Oliwia Majewska i Wiktoria Kierat. W tym zestawieniu uzyskały czwarty wynik kwalifikacji. W konsekwencji w pierwszej rundzie musiały stawić czoła najlepszym w eliminacjach Włoszkom. Mimo ambitnej postawy nie udało się pokonać faworyzowanych rywalek, a tym samym awansować do finału. W zasięgu Polek wciąż był jednak brązowy medal. W wyścigu o tę zdobycz należało pojechać szybciej od Niemek. Niestety ta sztuka się nie udała i ostatecznie team z kaliszankami w składzie sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

To nie była jedyna konkurencja europejskiego czempionatu, w której wystartowały zawodniczki Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. W Szwajcarii rywalizowały też w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. W tej specjalności siódmy wynik wykręciła Wiktoria Polak, natomiast Julia Kowalska była 10.

Kilka dni wcześniej, także w Aigle, kaliszanki uczestniczyły w mistrzostwach świata juniorów. W tej imprezie zajęły ósme miejsce w „drużynówce”, natomiast indywidualnie – w wyścigu na dochodzenie – 16. była Wiktoria Polak, a 21. Julia Kowalska.