KKS wreszcie odpalił! Kaliszanie bez litości dla Polonii WIDEO

W maju tego roku KKS przegrał na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 0:4. W sobotę wziął za tę porażkę srogi rewanż, w takim samym wymiarze ogrywając rywali na ich terenie.

Kaliszanie wreszcie zagrali tak, jak tego można od nich oczekiwać. Rywale, którym również marzy się gra o najwyższe cele, byli w sobotę tylko tłem dla ekipy Dariusza Marca, która od początku do końca trzymała wszystko pod kontrolą. O ile w poprzednich meczach przewaga w posiadaniu piłki i kreowaniu sytuacji nie do końca przekładała się na wynik, tym razem miała na rezultat wydatne przełożenie.

KKS już do przerwy prowadził 3:0, a swoje snajperskie umiejętności potwierdził zdobywca dwóch goli Hubert Antkowiak. To on, w 10. minucie, rozwiązał worek z bramkami, celnie główkując po centrze z rzutu rożnego w wykonaniu Marcina Radzewicza. Potem podwyższył wynik po płaskim uderzeniu w długi róg. Do siatki przeciwnika trafił też Mateusz Żytko, który po dośrodkowaniu Roberta Tunkiewicza z rzutu wolnego i nieczystym uderzeniu Mateusza Żebrowskiego z najbliższej odległości dopełnił formalności. Rezultat ustalili rezerwowi. Tomasz Owczarek zagrał na 18. metr do Mateusza Stefaniaka, a ten uderzył z pierwszej piłki, umieszczając ją w siatce.

O miażdżącej wręcz przewadze kaliszan niech świadczy fakt, że sytuacji strzeleckich mieli oni o wiele więcej niż zdobytych goli. Zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy nad poprzeczką futbolówkę skierował Żebrowski, a w słupek z rzutu wolnego trafił Tunkiewicz. Z kolei z potężnym strzałem Pawło Hordijczuka z dystansu z trudem poradził sobie bramkarz gospodarzy Przemysław Frąckowiak. Listę strzelców mógł też podpisać Ivan Vidal Gonzalez, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad golkiperem, ale tę z linii bramkowej zdołał wybić były defensor Lecha Poznań Luis Henriquez.

Dla KKS-u to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po sześciu rozegranych spotkaniach ma na koncie osiem punktów. Do lidera, którym został KP Starogard Gdański, traci osiem oczek. Za tydzień „trójkolorowi” podejmą przy Łódzkiej ekipę Gwardii Koszalin.

Michał Sobczak, fot. i wideo: Norbert Gałązka

***

Polonia Środa Wielkopolska – KKS Kalisz 0:4 (0:3)
Hubert Antkowiak 10, 32, Mateusz Żytko 42, Mateusz Stefaniak 75

Żółte kartki: Skrobosiński, Kujawa, Luis Henriquez (Polonia)

Sędziowali: Marcin Wódkowski oraz Bartosz Kaszyński (obaj Bydgoszcz) i Mikołaj Kamzelewski (Białe Błota)
Widzów: 300

Polonia: Frąckowiak – Luis Henriquez, Skrobosiński, Gwit, Stańczyk, Jurga (52 Wilk), Buczma, Apolinarski (75 Kozłowski), Zgarda, Kujawa (87 Borucki), Chopcia

KKS: Wasiluk – Palat, Żytko, Gawlik, Kieliba – Żebrowski (50 Stefaniak), Tunkiewicz (46 Domagalski), Hordijczuk (72 Owczarek), Radzewicz – Ivan Vidal (55 Gabriel Vidal), Antkowiak