Faworyt zbyt mocny. Siatkarki Ambera powalczyły w Pszczynie

Wciąż bez punktów w drugiej lidze pozostają siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz. W sobotę w meczu 3. kolejki uległy na wyjeździe niepokonanemu w tym sezonie PLKS-owi Pszczyna 0:3.

Kaliszanki zaczęły odważnie i w pierwszym secie prowadziły 7:5. Potem jednak faworyzowane rywalki nie tylko wyrównały, ale też sukcesywnie zwiększały zapas, zwyciężając do 16. Inaczej przebiegała druga odsłona, w której miejscowe już na początku wypracowały sobie kilkupunktowy dystans i długo go utrzymywały, odskoczyły nawet na 23:17. W końcówce zupełnie nie radziły sobie jednak z przyjęciem serwisów Natalii Stec i Roksany Perzyńskiej. Przyjezdne zaczęły w ten sposób odrabiać stratę (23:20) i złapały kontakt (24:23), ale zmienić losów tej partii niestety im się nie udało. W trzecim secie górę wzięło doświadczenie przeciwniczek, które dopełniły formalności, wygrywając do 12.

Dla siatkarek Ambera była to trzecia porażka na drugoligowych parkietach. O pierwsze punkty beniaminek z Kalisza powalczy w najbliższą sobotę. W hali przy Łódzkiej (lekkoatletyczna) podejmie czwartą w tabeli drużynę Jedynkę Siewierz. Początek o godzinie 18:00.