Z Gwardią na styku

Drugiej z rzędu dwubramkowej porażki doznali szczypiorniści Energa MKS Kalisz. W czwartek w Opolu nie sprostali miejscowej Gwardii, przegrywając 28:30.

Kaliszanie jeszcze nie wygrali w Opolu, a do tego chcieli zrehabilitować się za niedzielną porażkę z Wybrzeżem Gdańsk. Mieli więc co najmniej dwa powody, dla których zamierzali wrócić z pełną pulą. A jak bardzo im zależało, pokazał początek meczu. Do 12. minuty prowadzili na trudnym terenie różnicą jednego trafienia. Było wtedy 7:6. Potem musieli gonić przeciwników, ale ci nie potrafili odskoczyć na więcej niż trzy gole. Tuż przed przerwą stratę zmniejszyli Kamil Adamski i Maciej Pilitowski, dzięki czemu oponenci mieli tylko dwie bramki zapasu. A mogli mieć zaledwie jedną, gdyby karnego skutecznie wyegzekwował Michał Drej. Zresztą rzuty z linii siódmego metra nie były w czwartek mocną stroną zawodników MKS-u. Wręcz przeciwnie. W całym meczu nie wykorzystali żadnego.

Nie bez wpływu na końcowy wynik były wydarzenia z początku drugiej części. W 43. minucie gwardziści prowadzili 24:19. Szala zwycięstwa zaczęła więc przechylać się na ich stronę. Kaliszanie podjęli jednak rękawicę i do końca starali się odmienić losy tej potyczki. Na moment przewaga miejscowych stopniała do dwóch bramek, ale w 54. minucie znów wzrosła do czterech (25:29). Była jeszcze szansa na dogonienie opolskiej ekipy, bo ta przez blisko sześć minut nie potrafiła trafić do siatki. Team trenera Ruska nie skorzystał jednak z okazji. Co najwyżej złapał kontakt na 28:29. Ostatecznie przegrał 28:30.

– To był mecz walki. W końcówce zabrakło nam trochę szczęścia. Mamy problemy zdrowotne w zespole, ale mimo tego zagraliśmy niezłe zawody. Niestety brakuje punktów – ocenił Łukasz Kobusiński, asystent trenera Ruska.

Dla zespołu Energa MKS była to druga z rzędu porażka i zarazem piąta w tym sezonie PGNiG Superligi. W kolejnej kolejce ubiegłoroczny beniaminek podejmie Górnika Zabrze.