Outsider na celowniku Energa MKS

Po ponad dwutygodniowej przerwie piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz wracają na parkiety PGNiG Superligi. W sobotę zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia (wcześniej Spójnią), która w tej kampanii nie zdobyła jeszcze choćby punktu.

Po ośmiu kolejkach ekipa Pawła Ruska plasuje się na jedenastym miejscu. Jak dotąd zgromadziła siedem punktów. Na tle najbliższego przeciwnika ten dorobek prezentuje się dość imponująco. Arka Gdynia, która w zeszłym sezonie rywalizowała pod szyldem Spójni, wciąż bowiem czeka na premierową zdobycz. I nie powinna po nią sięgnąć w sobotę, o ile wracający na ekstraklasowe parkiety po ponad dwutygodniowej przerwie kaliszanie zagrają na miarę swoich możliwości. – Wiadomo, że w Gdyni będzie bardzo ciężko, ale mam nadzieję, że przywieziemy trzy punkty – mówił bramkarz Energa MKS, Łukasz Zakreta.

Outsider nie powinien sprawić kaliskiej siódemce większych kłopotów. Choć lekceważyć też go nie można. Z Orlen Wisłą Płock gdynianie przegrali różnicą zaledwie czterech trafień. Postawili się też ekipie z Kielc, rzucając jej 31 bramek (tracąc jednak 40). Nie zmienia to jednak faktu, że faworytem będzie MKS, który ściga czołową ósemkę i na stratę punktów w sobotnim meczu nie może sobie pozwolić. – Tak naprawdę to jest jeszcze początek ligi, bo mamy przed sobą osiemnaście meczów. Trzeba jednak punktować coraz częściej, aby zwłaszcza ten środek tabeli nam nie uciekł – podkreślał trener Paweł Rusek.

Sobotni pojedynek w Gdyni, w ramach 9. kolejki PGNiG Superligi, rozpocznie się o godzinie 18:30.