Nieolimpijskie medale. Udany występ juniorek i juniorów KTK

Pięć medali wywalczyli reprezentanci KTK Kalisz w torowych mistrzostwach Polski juniorów w konkurencjach nieolimpijskich. Najwięcej, bo aż trzy krążki, padły łupem Wiktorii Polak.

Reprezentantka Polski została mistrzynią kraju w scratchu i w wyścigu na dystansie 2000 metrów na dochodzenie. Ponadto zajęła trzecią lokatę w rywalizacji na 500 metrów. Blisko podium była natomiast w wyścigach punktowym i eliminacyjnym, w których sklasyfikowana została na czwartej pozycji.

Wicemistrzynią Polski została z kolei Julia Kowalska, która srebrny krążek wywalczyła w wyścigu punktowym. Co ciekawe, od złota dzielił ją tylko jeden punkt. Nieco szczęścia zabrakło jej w scratchu oraz w zmaganiach na dystansie 2000 metrów, w których uplasowała się tuż za medalową trójką. W tej ostatniej konkurencji do trzeciego miejsca straciła zaledwie 0,104 sek.

Z Pruszkowa zadowolony wrócił też Mateusz Jakubasz, który sięgnął po srebro w scratchu. Na dystansie 1000 metrów uzyskał natomiast czwarty wynik.

Wszyscy kaliscy medaliści są podopiecznymi Krzysztofa Dąbrowskiego, którego podczas krajowego czempionatu zastępował Jakub Dąbrowski.