Piotrków zdobyty! Energa MKS melduje się w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski!

W świetnym stylu piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz awansowali do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. We wtorek podopieczni Patrika Liljestranda pewnie ograli na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 33:26. O półfinał pucharowych rozgrywek powalczą w Arenie z Górnikiem Zabrze.

Jeszcze pod koniec zeszłego roku Piotrkowianin mocno napsuł krwi kaliskiej ekipie, wygrywając w Arenie batalię o ligowe punkty. Teraz team znad Prosny wziął srogi rewanż. Wprawdzie w rozgrywkach pucharowych i w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej PGNiG Superligi, ale zarówno fakt wygranej na parkiecie przeciwnika, jak i rozmiary zwycięstwa pozwalają z optymizmem spoglądać na kolejne tygodnie.

We wtorkowej potyczce MKS szybko zdominował przeciwnika. Przez pierwszy kwadrans utrzymywał nad nim dwu-, czasami trzybramkową przewagę. W drugim powiększył ją do siedmiu trafień (18:11). Doskonale w tym fragmencie spisał się Kamil Adamski. Powracający po kontuzji rozgrywający kaliskiej drużyny w ciągu 11. minut rzucił rywalom aż sześć bramek i to głównie za sprawą jego skuteczności goście schodzili na przerwę w dość komfortowej sytuacji.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że w drugiej części spotkania przyjezdni mogli kontrolować grę. Gospodarze próbowali gonić, ale z mizernym skutkiem. Gdy w 43. minucie zmniejszyli dystans do czterech goli (23:19), kaliszanie odpowiedzieli serią 4-0, praktycznie odbierając oponentom nadzieje na odwrócenie losów rywalizacji. W końcówce z dobrej strony pokazał się Bartosz Wojdak, który w ostatnim kwadransie rzucił trzy gole. Swój dorobek bramkowy do ośmiu powiększył natomiast Adamski. Po jednym z jego rzutów było 32:24. Skończyło się na 33:26.

Piotrkowianin to kolejny ekstraklasowy rywal, po MMTS-ie Kwidzyn, którego zespół Energi MKS wyeliminował z PGNiG Pucharu Polski. W ćwierćfinale tych rozgrywek kaliszanie zmierzą się z aktualnym wiceliderem PGNiG Superligi, NMC Górnikiem Zabrze. Gospodarzem meczu będzie kaliska drużyna, a zgodnie z terminarzem powinien się on odbyć w najbliższy weekend (26/27 stycznia). Dokładny termin pozostaje jednak do ustalenia.