Postrzelali w Bralinie. KKS w półfinale Okręgowego Pucharu Polski (WIDEO)

Bez najmniejszych problemów piłkarze KKS-u awansowali do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. W ćwierćfinałowym spotkaniu, które rozegrane zostało w niedzielę w Bralinie, z łatwością ograli tamtejszego Sokoła. Siedem bramek, jakie zdobyli kaliszanie, to najniższy wymiar kary dla gospodarzy.

Obie drużyny dzieli kilka klas rozgrywkowych. KKS rywalizuje w trzeciej lidze, Sokół zaś w kaliskiej klasie A. Zdecydowanym faworytem ćwierćfinałowego boju byli więc podopieczni Dariusza Marca. I potwierdzili na boisku, że na tydzień przed wznowieniem ligowych zmagań są w dobrej dyspozycji.

Losy awansu zostały przesądzone jeszcze przed przerwą. Worek z bramkami dla gości rozwiązał w 17. minucie Marcin Radzewicz, który trafił do siatki z rzutu wolnego z dobrych 35-40 metrów. Potem płasko i celnie z linii pola karnego uderzył Hubert Antkowiak, który nieco później podwyższył wynik strzałem z najbliższej odległości. W międzyczasie listę strzelców podpisali Robert Tunkiewicz i Gabriel Vidal Gonzalez, który przymierzył z dystansu nie do obrony.

Na pięciu bramkach KKS nie poprzestał. Kolejne zdobywał w drugiej połowie. Najpierw po indywidualnej akcji gola zdobył Mateusz Żebrowski, który w końcówce asystował przy trafieniu głową Antkowiaka. Napastnik trzecioligowca skompletował w ten sposób hat-tricka.

W półfinale OPP podopieczni Dariusza Marca zagrają z lepszym z pary Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski. To spotkanie zaplanowano na 13 marca.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka