Dominacja Vive. MKS bez szans w Kielcach

Po raz trzeci w tym sezonie szczypiorniści Energi MKS Kalisz ulegli mistrzom Polski z Kielc. W sobotę ekipa PGE Vive triumfowała na własnym parkiecie w sposób zdecydowany – 43:20.

Kaliszanie tylko na początku dotrzymywali kroku utytułowanym rywalom. W siódmej minucie był remis 4:4, a do bramki gospodarzy regularnie trafiał Kirył Kniaziew. Później niepodzielnie na parkiecie rządzili już kielczanie. Jeszcze przed upływem kwadransa odskoczyli na pięć goli (5:10), a potem systematycznie powiększali przewagę. Na półmetku, po sześciu trafieniach z rzędu, prowadzili 21:10. Po przerwie dystans dzielący obie drużyny wzrósł dwukrotnie i mecz zakończył się okazałą wygraną gospodarzy – 43:20.

Była to szesnasta porażka MKS-u w tym sezonie. Dla podopiecznych Patrika Liljestranda wynik sobotniego spotkania nie miał jednak większego znaczenia. Ekipa znad Prosny szykuje się bowiem do decydujących potyczek w fazie play-out, a końcówkę części zasadniczej poświęca na przećwiczenie zagrywek pod nadchodzące batalie o utrzymanie. Zresztą przegrane mecze z Vive muszą wkalkulować sobie praktycznie wszystkie drużyny w ekstraklasie. O ligowej dominacji teamu Talanta Dujszebajewa najlepiej świadczy fakt, że w sobotę wygrali oni po raz 99 z rzędu w rozgrywkach PGNiG Superligi. Ostatniej porażki doznali w marcu 2016 roku.

Dodajmy, że w Kielcach kaliski zespół radził sobie m.in. bez Marka Szpery, Kamila Adamskiego, Zbigniewa Kwiatkowskiego i Dzianisa Kryckiego.