Przegrana w Piotrkowie

Nie udało się piłkarzom ręcznym Energi MKS po raz drugi w tym roku wygrać w Piotrkowie Trybunalskim. W piątkowym meczu 25. serii PGNiG Superligi górą był miejscowy Piotrkowianin, który zwyciężył 27:22.

Pod koniec stycznia Energa MKS pokonał Piotrkowianina i to na jego parkiecie 33:26. Stawką tamtego spotkania był awans do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. W lidze lepiej sobie jednak radzą rywale, co potwierdzili w piątkowym meczu, pieczętując wejście do czołowej ósemki rozgrywek.

Tylko na początku mecz był wyrównany. Potem gospodarze trzymali kaliszan na dystansie kilku trafień. Głównie za sprawą dobrze dysponowanego w bramce Marcina Schodowskiego, który swoimi interwencjami mocno dawał się we znaki przyjezdnym.

W przekroju całej potyczki team prowadzony przez Patrika Liljestranda ani razu nie wyszedł na prowadzenie. Trzykrotnie tylko doprowadzał do remisu. Po raz ostatni w 11. minucie po rzucie Michała Czerwińskiego (4:4).

Na półmetku miejscowi prowadzili 15:12. Najwyższą przewagę osiągnęli w 50. minucie. Wtedy po serii sześciu trafień z rzędu odjechali MKS-owi na 26:17, przesądzając o losach potyczki. W końcówce zespół gości zdołał jeszcze nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Obie drużyny nie grzeszyły jednak wtedy skutecznością. Wszak w ciągu ostatnich pięciu minut kibice w hali Relax zobaczyli tylko jednego gola. Pieczętującego rezultat na 27:22 dla Piotrkowianina.

Do składu kaliskiej siódemki na piątkowe starcie wrócili Marek Szpera i Kamil Adamski, których brakowało w poprzednich bojach. Tym razem między słupkami nie wystąpił Łukasz Zakreta, parkietu nie powąchał ponadto Kirył Kniaziew.

W fazie zasadniczej MKS rozegra jeszcze jeden mecz. W środę, 3 kwietnia, podejmie w Arenie ekipę MMTS-u Kwidzyn. Potem zacznie rywalizację w fazie play-out.