Wymagająca Polonia. KKS wyszarpał cenne zwycięstwo (ZDJĘCIA i WIDEO)

Trudne warunki postawili KKS-owi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Na szczęście podopieczni Dariusza Marca sprostali wyzwaniu i pokonali rywali 2:1.

Wywalczone w sobotę trzy punkty kaliszanie cenią bardzo wysoko. Nie z powodu warunków, w jakich przyszło im rozgrywać starcie z Polonią (siąpiący deszcz i przenikliwy chłód), ale właśnie z uwagi na godnego przeciwnika, z jakim się zmierzyli. Przyjezdni potwierdzili w sobotę, że w tej rundzie jeszcze niejednemu faworytowi napsują krwi.

Początek meczu nie wskazywał na to, aby KKS mógł mieć jakiekolwiek problemy z ograniem rywala. Już w ósmej minucie gola dla gospodarzy zdobył Gabriel Vidal Gonzalez. Hiszpan popisał się kapitalnym uderzeniem z pierwszej piłki. Futbolówkę na 18 metr wyłożył mu Hubert Antkowiak. Po chwili listę strzelców mógł podpisać Ivan Vidal, ale ucelował w boczną siatkę.

Mimo prowadzenia miejscowi nie potrafili zdominować oponenta. Na niewiele im bowiem pozwalał, bo co rusz groźnie atakował. W 14. minucie przyjezdni mogli wyrównać, bo arbiter podyktował na ich rzecz karnego za zagranie piłki ręką przez jednego z defensorów. Na szczęście górą był Adam Wasiluk, który wyczuł intencje strzelca. Golkiper znad Prosny skapitulował niestety w 59. minucie. Niewiele mógł jednak zrobić przy mocnym uderzeniu pozostawionego bez opieki Adama Gajdy, który z łatwością sfinalizował wrzutkę wprowadzonego po przerwie byłego gracza Lecha Poznań Jakuba Wilka. Co ciekawe, w teamie ze Środy zagrał jeszcze jeden doświadczony eks-lechita – Luis Henriquez.

Wasiluk jeszcze kilka razy musiał radzić sobie ze strzeleckimi próbami przyjezdnych. Na szczęście nie dał się już więcej zaskoczyć. W międzyczasie jego koledzy z pola szukali okazji na zwycięskiego gola. I po kilku przymiarkach w końcu ją znaleźli. W 72. minucie na prawej flance powalczył Antkowiak, dograł do Marcina Radzewicza, a ten świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Roberta Tunkiewicza, który strzałem w długi róg zapewnił gospodarzom cenne trzy punkty.

KKS zachował drugie miejsce w tabeli grupy drugiej III ligi i nadal traci punkt do prowadzącego Lecha II Poznań, który w niedzielę ograł u siebie Jarotę Jarocin 4:0. Porażki w tej kolejce zanotowały natomiast dwie ekipy znajdujące się tuż za plecami kaliszan, tj. Mieszko Gniezno i Radunia Stężyca. W najbliższej serii spotkań podopieczni Dariusza Marca zagrają na wyjeździe z Gwardią Koszalin.

Michał Sobczak, wideo: Norbert Gałązka