Wicemistrz Europy z KTW. Ogromny sukces wioślarza z Kalisza

Borys Kliber, wychowanek Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, trenujący obecnie w klubie Posnania RBW Poznań, został wicemistrzem Europy juniorów w wioślarstwie. Po srebro sięgnął wraz z kolegami z ósemki podczas europejskiego czempionatu, który rozegrany został w niemieckim Essen.

Finałowy wyścig ósemek ze sternikiem odbył się w niedzielę. Biało-czerwoni popłynęli w składzie Patryk Wojtalak, Bartosz Bartkowski, Łukasz Kasztelan, Julian Kościuk, Oskar Streich, Jerzy Kaczmarek, Krzysztof Jagodziński, Radosław Gromowski oraz Borys Kliber. Ten ostatni jest wychowankiem KTW Kalisz, a od tego roku trenuje w klubie Posnania RBW Poznań. Wraz z kolegami z kadry spisał się rewelacyjnie. Na mecie reprezentanci Polski zameldowali się jako drudzy, tocząc zaciętą walkę o srebro z Rosjanami. Byli od nich lepsi o zaledwie 0,01 sekundy (05:48.38). Tytuł mistrzowski wywalczyli Niemcy (05:46.08).

Medal męskiej ósemki był jedynym, jaki polscy wioślarze zdobyli podczas dwudniowych MEJ w Essen.