Wioślarska ósemka najlepsza w Pucharze Świata. W składzie wychowanek KTW

W bułgarskim Płowdiw rozegrano pierwszą w tym sezonie serię Pucharu Świata w wioślarstwie. Polskie osady wywalczyły w niej siedem medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła m.in. ósemka, w której składzie znalazł się wychowanek KTW Kalisz, Jakub Aleksandrowicz.

Polacy wygrali z czasem 05:54.38. W bułgarskim Płowdiw rywalizowali oni z osadą z Rumunii, która straciła do biało-czerwonych blisko trzy sekundy (05:57.35). Swoją cegiełkę do triumfu dołożył Jakub Aleksandrowicz, wychowanek KTW Kalisz, a obecnie zawodnik PTW Płock. Oprócz niego w ósemce popłynęli Adam Woźniak, Filip Leszczyński, Jakub Jankowski, Robert Fuchs, Adrian Pawłowski, Łukasz Posułajka, Bartosz Modrzyski oraz sternik Tomasz Skurzyński.

W Płowdiw startował również inny z wychowanków Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego, Piotr Juszczak. W rywalizacji dwójek bez sternika, wraz z Dariuszem Radoszem, zawodnik CWZS Zawisza Bydgoszcz zajął drugie miejsce w finale B (06:48.08).

W sumie polscy wioślarze przywieźli z pierwszej serii Pucharu Świata siedem medali – trzy złote, trzy srebrne i brązowy.