KKS w finale. Kaliszanie powalczą o wielkopolski Puchar Polski (WIDEO)

Gole Ivana Vidala Gonzaleza i Mateusza Żebrowskiego zapewniły piłkarzom KKS-u przepustkę do finału wielkopolskiego Pucharu Polski. W rozegranym w środę półfinałowym boju podopieczni Sławomira Majaka wygrali w Kleczewie z tamtejszym Sokołem 2:0.

Obie bramki padły w drugiej połowie. W 66. minucie po centrze Pawło Hordijczuka z rzutu wolnego piłka trafiła do Ivana Vidala Gonzaleza, który strzałem w długi róg nie dał szans Hubertowi Świtalskiemu na skuteczną interwencję. Dziesięć minut później wynik ustalił Mateusz Żebrowski, który zaskoczył golkipera gospodarzy uderzeniem zza pola karnego. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, po czym zatrzepotała w siatce. Asystę przy tym golu zaliczył Gabriel Vidal Gonzalez.

Finałowe spotkanie zaplanowane jest na 5 czerwca. Rywalem KKS-u będzie inny trzecioligowiec, Polonia Środa Wielkopolska. Stawką tej potyczki będzie nie tylko trofeum, ale też przepustka do rozgrywek na szczeblu centralnym.

Michał Sobczak, wideo: Norbert Gałązka