Triumf nad Bałtykiem. Julia Kowalska najlepsza w „czasówce” (ZDJĘCIA)

Julia Kowalska z KTK Kalisz zwyciężyła w jeździe indywidualnej na czas juniorek podczas trzeciej tegorocznej serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Wysoko plasowały się ponadto jej klubowe koleżanki.

Zmagania odbyły się w Darłowie, a Julia Kowalska należała do faworytek „czasówki” w kategorii juniorek. Kaliszanka nie zawiodła i na 14-kilometrowej trasie wykręciła najlepszy czas – 19:40.70. W klasyfikacji open kobiet był to czternasty wynik. W wyścigu ze startu wspólnego utytułowana zawodniczka przyjechała na metę w czołowej grupie, a ostatecznie zajęła dwunaste miejsce. Być może byłoby lepiej, gdyby nie to, że w czasie zmagań została potrącona przez jedną z zawodniczek, co praktycznie wykluczyło ją z walki o najwyższe cele.

Nad Bałtykiem udanie zaprezentowały się również juniorki młodsze KTK. W pierwszych dziesiątkach plasowały się Anna Długaś podczas jazdy indywidualnej na czas oraz Roksana Pasternak w wyścigu ze startu wspólnego. Oprócz nich startowały także Natalia Nawrocka, Amelia Fiechowska i Agata Lichosyt.

(mso), fot. KTK Kalisz

***

Wyniki zawodniczek KTK Kalisz

jazda indywidualna na czas
juniorki/dystans 14 km - 1. Julia Kowalska/KTK Kalisz/19:40.7
juniorki młodsze/dystans 10,4 km - 10. Anna Długaś/15:47.3, ... 17. Roksana Pasternak/16:01.3, ... 22. Natalia Nawrocka/16:17.2, ... 38.  Amelia Fiechowska /16:59.6, ... 45. Agata Lichosyt/wszystkie KTK Kalisz/17:23.0

wyścigi ze startu wspólnego
juniorki/dystans 80 km - 12. Julia Kowalska/KTK Kalisz/2:04.48
juniorki młodsze/dystans 50 km - 10. Roksana Pasternak, ... 12. Natalia Nawrocka, ... 30. Amelia Fiechowska, ... 40. Agata Lichosyt, ... 43. Anna Długaś/wszystkie KTK Kalisz/wszystkie 1:13.00