Puchar nie dla KKS-u. Porażka kaliszan z Polonią ZDJĘCIA i WIDEO

KKS uległ na wyjeździe Polonii Środa Wielkopolska 2:4 w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rywale wywalczyli nie tylko trofeum, ale też prawo gry w centralnych rozgrywkach pucharowych.

Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. Po niespełna kwadransie wynik strzałem z narożnika pola karnego otworzył Oskar Kozłowski. Potem kaliską ekipę dwukrotnie kąsał Krzysztof Bartoszak, najpierw uderzeniem w długi róg, a następnie wykorzystaną sytuacją sam na sam. W drugiej połowie podopieczni Sławomira Majaka ruszyli do odrabiania strat. Gdy w 63. minucie gola głową na 1:3 zdobył Mateusz Gawlik, wydawało się, że losy finału wciąż są otwarte. Na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry doszło jednak do dwóch wydarzeń, które o tych losach przesądziły. Najpierw z boiska wyleciał Robert Tunkiewicz, który po faulu w środku boiska ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Z kolei kilkadziesiąt sekund później defensywie znad Prosny urwał się Adam Gajda i strzałem przy bliższym słupku podwyższył prowadzenie Polonii na 4:1. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie skuteczną główką Patryka Palata, która zmniejszyła rozmiary porażki.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka

***

Polonia Środa Wielkopolska – KKS Kalisz 4:2 (3:0)
Oskar Kozłowski 14, Krzysztof Bartoszak 21, 33, Adam Gajda 76 – Mateusz Gawlik 63, Patryk Palat 84

Żółte kartki: Gajda (Polonia) oraz Tunkiewicz (KKS)
Czerwona kartka: Robert Tunkiewicz (KKS, 75. min, druga żółta)

Sędziowali: Piotr Idzik oraz Adam Kupsik (obaj Poznań) i Łukasz Stankowski (Opalenica)
Widzów: 1500

Polonia: Radliński – Borucki, Buczma (65 Chopcia), Wilk (73 Pawlak), Zgarda, Kujawa, Bartoszak (70 Górzyński), Gajda (88 Gwit), Skrobosiński, Kozłowski, Luis Henriquez

KKS: Wasiluk – Dzięcioł (81 Trayanov), Gawlik, Żytko, Fiedosewicz – Żebrowski, Tunkiewicz, Hordijczuk (46 Palat), Gabriel Vidal – Ivan Vidal (78 Lis), Antkowiak (59 Jarantowicz)