Dwa finały Kasi. Kaliszanka powalczy o medale Igrzysk Europejskich

Udanie w wyścigach eliminacyjnych w K-2 i K-4 na dystansie 500 metrów podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku zaprezentowała się Katarzyna Kołodziejczyk. W obu konkurencjach kajakarka z Kalisza, wraz z koleżankami z narodowej kadry, wywalczyła awans do finałów, które odbędą się w środę.

W dwójce na dystansie 500 metrów wychowanka KTW Kalisz popłynęła wraz z Justyną Iskrzycką. W swoim wyścigu eliminacyjnym Polki zajęły drugie miejsce, tuż za Francuzkami, uzyskując w ten sposób bezpośredni awans do środowego finału. Jego początek zaplanowano na godzinę 9:35.

We wtorek Katarzyna Kołodziejczyk rywalizowała również w konkurencji K-4 na 500 metrów. Polska osada w składzie z kaliszanką oraz Karoliną Nają, Anną Puławską i Heleną Wiśniewską finiszowała w swoim przedbiegu na drugiej lokacie, co także dało kwalifikację do finału. Walka o medale rozegra się w czwartek o godzinie 10:05.

W środę na tor regatowy Zasław wypłynie ponadto Marta Walczykiewicz, która broni złotego medalu w konkurencji K-1 na 200 metrów.