Polki zdeklasowały Amerykanki. Siatkarka Energi MKS najlepiej punktującą

Siatkarki reprezentacji Polski odniosły pierwsze zwycięstwo w drugiej rundzie rywalizacji w ramach Mistrzostw Świata do lat 20. W czwartek podopieczne Waldemara Kawki w trzech setach ograły drużynę Stanów Zjednoczonych, a wyróżniającymi się postaciami w biało-czerwonej ekipie były zawodniczki Energi MKS Kalisz.

Po porażce z Turcją (1:3) reprezentantki Polski musiały pokonać na parkiecie w meksykańskim Aguascalientes ekipę Stanów Zjednoczonych, aby liczyć się w walce o medale MŚ. I to zadanie biało-czerwone zrealizowały wzorowo. Z rywalkami uporały się w trzech szybkich setach - do 18, 20 i 23. Dzięki temu nadal mają szansę na wejście do półfinału.

Do triumfu nad Amerykankami polską drużynę poprowadziła Paulina Damaske. Przyjmująca Energi MKS Kalisz była najlepiej punktującą zawodniczką w swoim zespole, notując 15 oczek. Cały mecz rozegrała ponadto Weronika Centka. Środkowa kaliskiego teamu zapisała na swoje konto pięć punktów.

Aktualnie Polki plasują się w grupie F na trzecim miejscu, ze stratą punktu do drugiej Turcji i dwóch oczek do prowadzącej Japonii. I właśnie z tą ostatnią ekipą zmierzą się w nocy z czwartku na piątek (godz. 3:00 polskiego czasu). By awansować do najlepszej czwórki siatkarskiego mundialu muszą wygrać i liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w spotkaniu Turcji z USA.