Sukces w Zagrzebiu. Kickbokserzy Prosny z medalami mistrzostw Europy

10 medali wywalczyli reprezentanci Polski w Akademickich Mistrzostwach Europy w kickboxingu. Dwa z nich padły łupem przedstawicieli kaliskiej Prosny. Na podium w Zagrzebiu stanęli Weronika Walczak i Tomasz Przybylski.

Były to historyczne, bo pierwsze Akademickie Mistrzostwa Europy w kickboxingu. W imprezie pod oficjalną nazwą EUSA Combat Championships rywalizowało 19 reprezentantów Polski, w tym troje związanych z kaliską Prosną.

W Zagrzebiu świetny występ zanotował Tomasz Przybylski. Zawodnik Kick-Boxing Club Poprawa, ale trenujący także i reprezentujący podczas zawodów pięściarskich kaliską Prosnę, sięgnął po brąz w formule K-1 w kategorii do 75 kg. W walce ćwierćfinałowej pokonał on jednogłośnie na punkty Słowaka Attilę Garamszeghy’ego. W półfinale zaś student wrocławskiej AWF musiał uznać wyższość Serba Nikoli Todorovicia, późniejszego akademickiego mistrza Europy, który był faworytem turnieju (w jego dorobku jest m.in. tytuł zawodowego mistrza świata w K-1).

Brązowy medal wywalczyła także Weronika Walczak. Kaliszanka startowała w formule light contact w kategorii +65 kg. W półfinałowym pojedynku nie sprostała Chorwatce Elizabecie Crković i sklasyfikowana została na trzeciej lokacie.

W stolicy Chorwacji rywalizowała ponadto Anna Kozanecka. Zawodniczka Prosny nie miała łatwego zadania, bo kategoria do 65 kg w light contact była licznie i mocno obsadzona. W pierwszej rundzie kaliszanka miała wolny los, ale już w walce ćwierćfinałowej trafiła na utytułowaną Włoszkę i mimo ambitnej postawy nie zdołała jej pokonać, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Przedstawicieli Prosny wspierał w narożniku trener Radosław Radomski. Łącznie polscy studenci wywalczyli dziesięć medali, w tym trzy srebrne i siedem brązowych. Dodajmy, że w Zagrzebiu toczyły się zmagania w czterech dyscyplinach – kickboxingu, judo, taekwondo i karate. W imprezie uczestniczyło 1300 zawodników z 400 europejskich uczelni, w tym z 27 polskich.