Grad goli w Jarocinie. KKS wywiózł punkt WIDEO

W meczu z Jarotą piłkarze KKS-u dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końca. W efekcie czwartkowe spotkanie w Jarocinie, w którym padło sześć bramek, zakończyło się podziałem punktów.

Po dwóch z rzędu zwycięstwach podopieczni Ryszarda Wieczorka liczyli na kolejne w Jarocinie. Ale jak na derbowe spotkanie przystało, natrafili na spory opór gospodarzy, którzy mocno dali im się we znaki. Już od 21. minuty przyjezdni zmuszeni byli do odrabiania strat, bo do ich siatki po samotnym rajdzie przez pół boiska trafił Mateusz Dunaj. Gdy przed przerwą płaskim strzałem wyrównał Andrzej Trubeha, a po powrocie na boisko swojego piątego gola w tym sezonie zdobył Mateusz Żebrowski, popisując się celną główką, wydawało się, że KKS zacznie kontrolować grę. Nic z tych rzeczy. W 66. minucie znów był remis, a Józefa Burtę po raz drugi pokonał Dunaj. Goście raz jeszcze wyszli na prowadzenie, tym razem po trafieniu Mateusza Żytko w 72. minucie, który sfinalizował centrę Adriana Łuszkiewicza z rzutu wolnego. Ale długo z takiego obrotu spraw kaliszanie się nie cieszyli, bo niespełna 60 sekund później wyrównał Szymon Piekarski, uderzeniem zza pola karnego. Jak się później okazało, to była bramka, która ustaliła wynik na 3:3. Choć w ostatniej akcji meczu KKS mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu bramkowym miejscowych, strzelić próbował Żebrowski, ale ostatecznie piłka znalazła się w rękach golkipera Jaroty.

KKS stracił pierwsze w tym sezonie punkty i zarazem pozycję lidera. Po trzech kolejkach jest trzeci z dorobkiem siedmiu oczek. W najbliższą niedzielę zagra na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia, który zamyka tabelę i jako jedyny w stawce nie zdobył jeszcze gola.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka, kkskalisz.pl

***

Jarota Jarocin – KKS Kalisz 3:3 (1:1)
Mateusz Dunaj 21, 66, Szymon Piekarski 73 – Andrzej Trubeha 45, Mateusz Żebrowski 56, Mateusz Żytko 72

Żółte kartki: Skokowski, Skowron, Ludwiczak (Jarota) oraz Mączyński, Żebrowski (KKS)

Sędziowali: Piotr Pazdecki oraz Damian Skórka (obaj Koszalin) i Marcin Bojaryn (Sławno)

Jarota: Kmiecik – Komendziński, Ludwiczak, Skowron, Skokowski – Dunaj, Maćkowiak, Piekarski (86 Kieliba), Idzikowski (73 Kowalski), Gałczyński (74 Męcfel) – Łopatka (90+4 Wrembel)

KKS: Burta – M. Zawistowski (86 Łydkowski), Żytko, Górski, Mączyński – Żebrowski, Tunkiewicz (57 Kaczyński), Łuszkiewicz, Borecki, Radzewicz (62 Kaszuba) – Trubeha (76 Stanclik)