Pierwszoligowiec postawił się MKS-owi

Piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz przegrali w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą 33:34 w kolejnym tego lata meczu kontrolnym.

Obie drużyny są na nieco innym etapie przygotowań i to było widać na parkiecie. Przez znakomitą większość pierwszej połowy rezultat oscylował wokół remisu. Tuż przed przerwą pierwszoligowiec odskoczył na dwa trafienia i zespoły schodziły do szatni przy wyniku 21:19. Prowadzenie z przedstawicielem PGNiG Superligi wyraźnie podbudowało gospodarzy, którzy w drugiej połowie wspięli się na wyżyny, by pokonać kaliską ekipę. W pewnym momencie ich przewaga wzrosła do czterech bramek (27:23). I choć w końcówce MKS skrócił nieco dystans, to po ostatniej syrenie cieszyli się miejscowi, którzy wygrali 34:33.

W trwającym okresie przygotowawczym podopieczni Patrika Liljestranda rozegrają jeszcze jeden sparing. W próbie generalnej ich dyspozycję sprawdzą wielokrotni mistrzowie Polski z PGE Vive Kielce. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o 18:00 w Arenie.