Trzy punkty w Koszalinie. KKS pewnie ograł Gwardię (WIDEO)

Piłkarze KKS-u obronili pozycję lidera grupy drugiej III ligi. W sobotę w wyjazdowym meczu pokonali Gwardię Koszalin 2:0.

Losy sobotniego spotkania kaliszanie rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. W 33. minucie po składnie wyprowadzonej akcji na bramkę gospodarzy uderzał Mateusz Mączyński, a do piłki odbitej przed siebie przez golkipera Gwardii dopadł Daniel Kamiński pakując ją do siatki. Kilka minut później aktywny od samego początku Mączyński sam wpisał się na listę strzelców. Futbolówkę dograł mu wówczas Andrzej Kaszuba, a lewy defensor trzecioligowca znad Prosny przełożył ją sobie na prawą nogę i strzałem przy bliższym słupku ustalił wynik.

KKS utrzymał punktową przewagę nad drugim w tabeli Mieszko Gniezno. Za tydzień obie drużyny staną naprzeciw siebie na murawie stadionu przy ulicy Łódzkiej.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka