Kaliska wioślarka wicemistrzynią Europy!

W greckiej Janinie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. W imprezie tej wystartowało dwoje wychowanków KTW Kalisz. Rewelacyjnie spisała się Magdalena Sochocka, która wspólnie z koleżankami z czwórki podwójnej została wicemistrzynią Europy.

Magdalena Sochocka jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Wychowanka KTW Kalisz kontynuuje obecnie karierę w KW04 Poznań, startuje też z sukcesami jako reprezentantka kraju. Ostatnią zdobycz wywalczyła w minioną niedzielę w greckiej Janinie. Tam właśnie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Kaliszanka popłynęła w czwórce podwójnej, a wraz z nią Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia), Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz) i Barbara Streng (BTW Bydgoszcz).

Biało-czerwone zaczęły rywalizację od wygranej w przedbiegu z czasem 06:44,62, o dziesięć sekund lepszym od drugich na mecie Węgierek. W ten sposób uzyskały bezpośrednią kwalifikację do niedzielnego finału A, w którym wywalczyły znakomite drugie miejsce. W decydującym o medalach wyścigu Polki popłynęły szybciej niż w sobotę (06:39,66), ale o blisko cztery sekundy lepsze okazały się Rumunki (06:35,79) i to one zdobyły złoto. Po brąz sięgnęły Szwajcarki.

W Janinie startował również Jakub Aleksandrowicz. Wychowanek KTW Kalisz, od kilku lat trenujący w PTW Płock, był o krok od medalu w rywalizacji wioślarskich ósemek. Ostatecznie biało-czerwona osada finiszowała na czwartej lokacie. Wcześniej była trzecia w przedbiegu i druga w repasażu.